Oh no! Where's the JavaScript?
Your Web browser does not have JavaScript enabled or does not support JavaScript. Please enable JavaScript on your Web browser to properly view this Web site, or upgrade to a Web browser that does support JavaScript.

Įvertino Lietuvos moksleivių verslo idėjas: „Visiškas kosmosas, aš – sužavėta“

Įvertino Lietuvos moksleivių verslo idėjas: „Visiškas kosmosas, aš – sužavėta“
Daliai jaunų žmonių dar mokyklos suole gimsta intriguojančios ir išskirtinės verslo idėjos. Visgi dauguma jaunuolių neturi, kaip jas įgyvendinti. Kad jos neliktų tik vaikystės svajonėmis, moksleiviai Lietuvoje gali pamėginti laimę ir savo idėjas pristatyti naujame TV3 projekte „Moksleivių vienaragių paieškos“ (MVP).

0 Visi norintys 14–19 metų moksleiviai yra kviečiami registruotis ir savo verslo idėjas pristatyti projekto mentoriams, kuriais buvo atrinkti net 10 Lietuvos verslo lyderių.

Viena iš laidos teisėjų – svetainių kūrimo platformos „Wix“ vadovė Lietuvoje Monika Laukaitė – sutiko pasidalinti pirmais laidos filmavimų įspūdžiais.

Pašnekovė neslepia, kad pamačius, kokie kūrybingi ir protingi jaunuoliai ateina, tapo ramiau dėl Lietuvos ateities.

Jaunieji verslininkai – „visiškas kosmosas“

M. Laukaitė neslepia, kad šis projektas jai pasirodė „toks šviesus ir teisingas“, kad negalėjo atsisakyti pasiūlymo prisijungti prie laidos.

„Iškart pajutau – noriu ten būti su „Wix“ komanda. Tai – ne šiaip eilinė laida, o realus šansas prisidėti prie tų jaunų talentų auginimo.

Norėjosi pasidalinti tuo, ką pati žinau ir žino „Wix“ komanda, ir įkvėpti vaikus nebijoti svajoti garsiai“, – naujienų portalui tv3.lt komentavo projekto teisėja.

Paklausta, kokie įspūdžiai liko po pirmųjų laidos filmavimų, M. Laukaitė teigė esanti visiškai sužavėta.

„Po pirmų filmavimų grįžau namo su tiek energijos. Atmosfera buvo neįtikėtinai įkvepianti! Vaikų komandos parodė, kad auga labai drąsi, žinių trokštanti ir idėjų kupina karta.

Jie nebijo klysti ir mąsto labai plačiai. Beje, su keliomis komandomis palaikome ryšį ir po filmavimo“, – pasakojo „Wix“ vadovė Lietuvoje.

M. Laukaitė paminėjo, kad laidos dalyviai – tikrieji ateities kūrėjai, „visiškas kosmosas“, kuriuos pamačius tapo netgi kiek ramiau dėl ateities.

„Mane labiausiai nustebino, kad jie mato ne tik „savo kiemą“, bet ir viso pasaulio problemas. Ir, kas geriausia, – jie ne tik kalba, bet ir bando daryti, ieško sprendimų ir su dirbtinio intelekto įrankiais jau kuria bandomąsias produkto versijas ar el. parduotuves.

Kai kurios komandos jau net pirmuosius eurus uždirbo! Tai parodo, kad tos idėjos nėra tik piešiniai popieriuje – jos turi realų potencialą augti į didelius verslus“, – susižavėjimo laidos dalyviais neslėpė mentorė.

Pripažįsta, kad tiek drąsos neturėjo

M. Laukaitė pridūrė, kad taip pat buvo gera dirbti kartu su kitais mentoriais – matyti tiek daug profesionalų, kuriems nuoširdžiai rūpi padėti moksleiviams augti, jai yra didelė motyvacija.

Paklausta, kokią verslo idėja turėjo mokykloje, pašnekovė juokėsi: „Oi, geriau neklauskite... Kai prisimenu savo mokyklos laikus, tai viskas buvo taip paprasta ir ribota. Buvo mokomosios bendrovės ir sukomės labiau aplink „pirk–parduok“ schemas.

Viskas buvo skirta tik Lietuvai, be kažkokių didelių vizijų. Tikrai neturėjau tiek drąsos mąstyti apie globalius dalykus, kiek šie vaikai dabar.“

Laidos dalyviams „Wix“ vadovė palinkėjo neprarasti „nerealaus užsidegimo ir tos kibirkšties akyse“.

„Tegul jie ir toliau varo su tokia pat drąsa, nebijo suklysti ir visada lieka smalsūs. Jie jau dabar yra šaunuoliai, nes išdrįso pradėti.

Linkiu jiems užauginti savo idėjas iki pasaulinio lygio ir niekada nenustoti tikėti savimi“, – pabrėžė M. Laukaitė.

MVP – koks tai projektas?

Naujasis TV3 žiniasklaidos grupės, „Unicorns Lithuania“ ir SEB banko projektas „Moksleivių Vienaragių Paieška“ savo svajonių įgyvendinimo skatins imtis dar mokyklos suole.

Kiekvienoje naujo šou laidoje pamatysime 4 moksleivių komandas, kurios savo idėjas pristatys patyrusiems verslo vilkams. O, kad tą padaryti pavyktų be priekaištų, kiekviena komanda turės pagalbą – mentorių, kuris juos konsultuos visą laiką iki pristatymo.

Tačiau vos užlips ant scenos, moksleiviai liks vieni. Vos 3 minutės – būtent tiek laiko jie turės, kad įtikintų šiandienos verslo lyderius savo idėjų genialumu. Tuomet pastarieji balsuos, vertindami kiekvienos komandos verslą, idėją ir pristatymą.

O didžiausias visų komandų tikslas kiekvienoje laidoje – pelnyti vienintelę geriausiųjų vietą šalia verslininko ir investuotojo Tado Burgailos, įmonių grupės „Kilo“ bendraįkūrėjo ir investicijų akceleratoriaus „Lost Astronaut“ įkūrėjo. Ta komanda, kuri šalia Tado išliks visos laidos metu, taps ne tik laidos nugalėtoja, bet ir MVP prizo pelnytoja.

Savo patirtimi su projekto dalyviais dalinsis 10 išskirtinių Lietuvos verslo lyderių. Tarp jų – SEB banko vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, „Vinted“ bendraįkūrėjas ir ilgametis vykdomasis direktorius Mantas Mikuckas, „Omnisend“ įkūrėjas Rytis Laurinavičius, „Hostinger“ marketingo vadovė Kristina Strimaitė.

Teisėjų gretas laidoje taip pat papildys trečiojo Lietuvos vienaragio „Baltic Classifieds Group“ plėtros vadovas Artūras Mizeras, „Tesonet“ portfolio įmonės „Decodo“ vadovas Vytautas Savickas, kūrybinių platformų ir žaidimų plėtros lyderis Martynas Kairys („Zedge“), „Hostinger“ verslo operacijų vadovas Aivaras Šimkus bei pasaulyje moterų sveikatos programėlės „Flo Health“ inžinerijos vadovas Simas Tatoris.

Taip pat – „Kilo“ atstovai: vykdomoji direktorė Lina Jasaitė, marketingo vadovė Aistė Juknaitė, startuolių akseleratoriui vadovaujantis Domantas Patinskas.

Nori tapti dalyviu?

Naujam projektui Lietuvoje ieškomi į verslo pasaulį nekantraujantys pasinerti smalsūs ir kūrybingi 14–19 metų moksleiviai. Dalyviams reikia sugalvoti verslo idėją, pasiruošti ją pristatyti ir užpildyti anketą svetainėje www.unicorns.lt/mvp.

Atrinktos komandos pateks į tikrą startuolių pasaulį, kuriame jų lauks praktika pagrįsta verslo mentorystė inovatyviausiose Lietuvos įmonėse.

Projektas suburs vienaragius, startuolius, verslo ir švietimo lyderius, kurie padės 14–19 metų jaunuoliams kurti verslo idėjas, eksperimentuoti ir atrasti savo kelią verslo pasaulyje.

Dalyviams padės verslo, finansų, technologijų ir marketingo ekspertai, o atrinktos komandos kviečiamos į praktinę mentorystę inovatyviausiose Lietuvos įmonėse.

Mentoriai savo moksleivių komandoms ne tik padės tobulėti, bet ir mokys atrasti savo tikrąjį potencialą. O moksleiviai savo ruožtu turėtų būti pasiruošę ne tik atiduoti visas savo jėgas, bet ir pasitikti nedideles dramas bei klaidas. Juk visi žinome, kad be to sėkmė – tiesiog neįmanoma.

„Moksleivių Vienaragių Paieška“ (MVP) – jau greitai per TV3!

0 comments

Leave a Comment

Please Login to Post a Comment.
  • No Comments have been Posted.

Rating is available to Members only.
Please Login or Register to vote.
Awesome! (0)0 %
Very Good (0)0 %
Good (0)0 %
Average (0)0 %
Poor (0)0 %
News Categories


 







Sveiki, klausimus ,
pasiūlymus siųskit elektroniniu paštu
zaliukui@gmail.com




tik norint
pakomentuoti.