„Rimtų reikalų“ žvaigždė J. Baliukevič vaidino pakabintas: vienos detalės niekas neapskaičiavo
Parašė Zaliukas· September 24 2018 15:54:14
Gūdi naktis, apleistas senas pastatas, nusikaltėlių šulas su smogikais ir žinomas aktorius Josifas Baliukevič surištas virvėmis, kabantis ore – būtent tokį vaizdą neseniai buvo galima išvysti naujo, bet jau žiūrovų simpatijas pelniusio LNK serialo „Rimti reikalai“ filmavimo aikštelėje. „Mane skandino, šaudė, daužė, trenkė elektra kėdėje tardydami, bet tokios scenos dar nesu turėjęs. Esu tik matęs kaip tai daro su kitu aktoriumi, kai filmavo korimo sceną, tai visą laiką buvo labai įdomu pamėginti“, – apie sudėtingą filmavimą ir išbandymus vidury nakties pasakoja serialo herojų Hardą įkūnijantis J. Baliukevič.

Žinomas vyras su šypsena veide prisipažįsta – perskaitęs „Rimtų reikalų“ scenarijuje šią sceną jis nemenkai sunerimo. „Visų pirma, aš nelabai įsivaizdavau, kaip tai galima padaryti. Iškart kreipiausi į scenaristą. Buvo įdomu, kaip jis įsivaizduoja tą scena: ar aš busiu pakabintas už kojų, ar už rankų, ar dar kažkaip kitaip. Jis man atsiuntė vaizdo įrašą, kaip tai turėtu atrodyti ir tuomet man pasidarė dar įdomiau. Įdomu buvo, kaip su tuo susidorosiu aš, kaip tam pasiruoš komanda, nes viskas atrodė gan sudėtinga išpildyti“, – pasakoja pagrindinį vaidmenį seriale atliekantis J. Baliukevič.

Tačiau pasiruošimas ekstremaliai scenai, pasak garsaus aktoriaus, buvo sklandus ir kūrybinė grupė viską apgalvojo iki menkiausių detalių. Viskas tam, kad, kaip pats Josifas sako, filmavimas nesibaigtų kaulų lūžiais ar kitomis traumomis. Tiesa, netikėtumų filmuojant tokią sudėtingą sceną nepavyko išvengti. „Pats didžiausias netikėtumas tiek man, tiek visai komandai buvo tai, kad mes visi įsivaizdavome, jog kai mane pakabins, aš kabėsiu stabiliai, bet viskas buvo kiek kitaip. Kai tik pradėdavome filmuoti, aš pradėdavau suktis aplink savo ašį ir mes niekaip negalėjom užbaigti scenos. Buvo tikrai juokinga, nes niekas to tiesiog nenumatė“, – prisimindamas scenos, kurią „Rimtų reikalų“ žiūrovai išvys tolimesnėse serijose, filmavimą pasakoja J. Baliukevič.

Vos prieš kelias savaites startavęs serialas „Rimti reikalai“ iškart sulaukė didžiulio susidomėjimo, o ištikimų žiūrovų būrys auga. J. Baliukevič įsitikinęs – kitaip ir būti negali, juk serialas įsibėgėja, todėl aktorių kuo toliau, tuo lauks vis daugiau išbandymų ir sudėtingų scenų, o žiūrovų – įtampos bei netikėtų posūkių. „Tokios scenos, tokios niūrios, gūdžios lokacijos yra kur kas įdomiau negu sėdėti pilnai apšviestame kambary ir valgyti sumuštinius. Jeigu scenaristas E. Kalėda skaitys visą šį mano interviu, tai noriu perduoti – laukiu kuo daugiau tokių scenų“, – šypsosi Hardo personažą kuriantis J. Baliukevič. Nusikaltėlių gaujų karai seriale „Rimti reikalai“ – nuo pirmadienio iki ketvirtadienio 20.30 val. per LNK.