Jaudinanti tikros draugystės istorija: „TV pagalbos“ veterinaras gelbsti mama tapusią kalytę
Parašė Zaliukas· October 30 2017 14:22:54
Į „TV pagalbą“ kreipėsi Rasa. Moteris skundėsi, kad jos augintinis negaluoja. Kalytė Deizė dešimt metų yra geriausia Rasos draugė. „Mes kartu keliamės, ji mane lydi, kai aš atlieku visus namų ruošos darbus, tuo pačiu metu mes pietaujame, vakarieniaujame ir miegoti einame tuo pačiu metu“, – pasakojo Rasa.

Aplankyti moters ir jos augintinės nuvyko gelbėtoja Gerda Žemaitė bei veterinaras Paulius Morkūnas. „Deizė senokai nusilaužė nagą ir dabar įsimetė infekcija. Atsiradęs nemalonus kvapas“, – apžiūrėjęs negaluojančią kalytę konstatavo Paulius.

„Poniai Rasai kalytė Deizė yra geriausia draugė. Per dešimt metų jos taip susidraugavo, kad moteris be jos neįsivaizduoja nė vienos savo dienos. Mes privalome Deizei padėti“, – sakė Gerda.

Prieš kelis mėnesius kalytė šeimininkei iškrėtė staigmeną – atsivedė šuniuką. „Man šitą kalytę anūkė parvežė iš Vokietijos ir sakė, kad ji šuniukų niekada neturės. Taip nugyvenom dešimtmetį. Ir še tau, kad nori – Deizytė atsivedė šuniuką“, – TV3 laidoje „TV pagalba“ džiaugėsi Rasa.

Tačiau belaukiant šunyčio atėjimo į šį pasaulį, mylima kalytė susižeidė nagą. „Tas nagutis ėmė pūliuoti ir pradėjo sklisti nemalonus kvapas“, – skundėsi Rasa.

„Kai mes nuvykome, pamatėme Deizę, supratome, kad tai ypatingas šuo. Paprašyta parodyti, ką skauda, ji pati iškart atkišo sopančią letenėlę. Tačiau skaudžiausia, kad ji neprisileidžia savo šunyčio“, – sako Gerda. Veterinaras Paulius paaiškina, kad toks kalytės elgesys suprantamas – ji instinktyviai saugo ir savo pūliuojančią letenėlę, ir savo šunytį nuo galimo infekcijos perdavimo. „Vienintelis būdas išgelbėti Deizę – operacija. Tačiau gali tekti atlikti amputaciją“, – sakė Paulius.

Gerda ir Paulius Deizę išsivežė į operacinę. Poniai Rasai beliko ilgos laukimo valandos, po kurių paaiškės, ar mylima augintinė ir vėl galės linksmai šokinėti palydėdama šeimininkę kasdieninėje veikloje, o galbūt visam laikui teks rūpintis kojos netekusia Deize.

Visą jaudinančią žmogaus ir šuns draugystės istoriją pamatysite jau šiandien 16.30 val. laidoje „TV pagalba“ per TV3.