„Išsipildymo akcija“: dviejų berniukų susitikimas prie šachmatų lentos
Parašė Zaliukas· December 03 2015 23:44:36
Tryliktosios TV3 ir SEB banko organizuojamos „Išsipildymo akcijos“ herojus trylikametis Artūras nori tapti astronomu. Pažvelgus į vaiko akis, norisi tikėti, kad visoms svajonės tiesiog lemta išsipildyti.

Visi kartu galime sukurti stebuklą ir Artūro svajonė taps realybe. Nors berniukas ir serga Diušeno liga, kuria serga tik berniukai ir kuri pasitaiko vienam iš 3500 gimusiųjų, mes dar labiau turime tikėti stebuklais ir dovanoti gerumą.

Artūrui Diušeno liga nustatyta Vilniaus universiteto Genetikos centre, kai berniukas buvo trejų metų. Dėl progresuojančios viso kūno distrofijos jis nevaikšto jau treji metai. Silpnėja viso kūno raumenys, Artūrui darosi sunku kvėpuoti, jis negali pats atsikosėti. Silpstant raumenims, blogėja kvėpavimo takų išsivalymas, dėl to labai dažnai serga kvėpavimo takų ligomis. Kad berniukas neuždustų, jam reikalinga vibracinė liemenė, kainuojanti 40 000 eurų, tai vienintelė priemonė, galinti jam padėti.

„Kai Artūrui sukako treji metukai pastebėjome, kad vaikas sunkiau vaikšto, bėgioja palyginus su kitais vaikučiais, tad kilo įtarimas, kad kažkas negerai. Tuomet nusprendėme kreiptis į polikliniką ir gavome patarimą kreiptis į VU Genetikos centrą, ten nustatė Diušeno raumenų distrofiją. Situacija blogėjo palaipsniui, o paskutinius trejus metus progresavimas ypač akivaizdus. Kadangi sūnus labai sunkiai atsikosėja ligos metu, mums labai reikalinga vibracinė liemenė“, – pasakojo „Išsipildymo akcijos“ herojuko mama Anžela.

„Išsipildymo akcijos“ metu Artūras susipažino su nauju draugu - Europos Sąjungos šachmatų čempionu savo amžiaus grupėje Augustu Gucaga. Berniukai žaidė šachmatais ir vyriškai kalbėjosi apie svajones ir ateities planus. „Berniukai bendravo labai šiltai, užsimezgė puiki draugystė“, – pasakojo Atūro mama Anžela.

Kad Artūras galėtų ramiai augti jam reikia specialios liemenės, kuri padėtų kvėpuoti. Naujas Artūro draugas Augustas prašo visų mūsų pagalbos – sukurkime stebuklą kartu, kad berniukai ir toliau galėtų žaisti šachmatais ir svajoti apie ateitį.

Artūro ir Augusto susitikimą bei kitas „Išsipildymo akcijos“ istorijas galite pamatyti svetainėje www.issipildymoakcija.lt.

Nelikime abejingi mažiesiems ligoniukams, kuriems mūsų visų pagalbos reikia labiausiai. Kviečiame aukoti skambinant arba siunčiant SMS, įrašant žodį VAIKAMS trumpaisiais telefono numeriais:
1890 – auka 1 euras
1891 – auka 2 eurai
1892 – auka 3 eurai
Norėdami paaukoti didesnę sumą, apsilankykite www.issipildymoakcija.lt