"24 valandos" žvaigždės Žilvino Žitkaus emigracija: gyvenimas arklidėse
Parašė Zaliukas· November 13 2015 16:46:36
Žinomi žmonės šį penktadienio vakarą 19.30 val. laidoje „KK2 penktadienis“ atskleis savo darbo emigracijoje užkulisius. Laidos „24 valandos“ žvaigždės Žilvino Žitkaus gyvenime buvo visko – skyrybų, finansinių problemų, ir tai paskatino vyrą emigruoti į Olandą bei ten dirbti fabrike.

„Kada žmogus prieini visišką dugną – tada būti blogiau nebegali. Iš to dugno atsiranda kažkokios idėjos. Žinojau, kad pusbrolis gyvena Olandijoje 7 metus, turėjau kur pradžiai prisiglausti. Kelias savaites buvo sunku susirasti darbą“, - laidoje kalbės Ž. Žitkus.

Laidos dalyvis sakys, kad olandams sunku suprasti, kad žmonės su aukštuoju išsilavinimu gali ieškoti „juodo darbo“: „Aš į savo CV surašiau viską nuoširdžiai – laidų vedėjas, aukštasis išsilavinimas. Pusbrolis paprotino, kad reikia parašyti, kad Anglijoje braškes rinkai. Ir, pasirodo, tiesa, iškart pasiūlė darbą“.

„Pirmus du mėnesius dirbau mėsos fabrike. Per dvi savaites numečiau 12 kilogramų, per dieną reikėdavo perkrauti 18 – 22 tonas mėsos. Ten visos darbo normos taip suskaičiuotos, kad spėji per pertrauktas tik arbatos ar kavos atsigerti, o jeigu pavėluoji į darbo vietą kelias minutes – gali būti atleistas“, - apie darbą Olandijoje pasakojo televizijos laidų vedėjas.

Po darbo fabrike Žilvinas perėjo dirbti į bendrovę DHL, kur krūvis buvo mažesnis. Tačiau vyras prisimena, kad gyvenimas Olandijoje nebuvo lengvas.

„Trečdalį uždarbio sumokėdavau už arklidėse įrengtas patalpas, kur tekdavo gyventi su 10 geriančių lenkų, su kuriais tekdavo pasimušti, kad leistų ramiai miegoti naktimis“, - pasakos Ž. Žitkus.

Kitas laidos pašnekovas – buvęs burleskos šokėjos Eglijos Vaitkevičės mylimasis Laimas Fergizas pasakos, kad jį ir mylimąją išskyrė emigracija.

„Išvažiavome atskirai. Bet ji mane paskatino išvažiuoti, nes ji norėjo gauti žalią kortą, pasiūlė ir man“, - pasakos L. Fergizas.

Vyras kurį laiką dirbo JAV, bet mano, kad Amerika – per daug mistifikuojama šalis.

„Jeigu svarstote, kur emigruoti, tai į Ameriką nepatarčiau. Yra sukurtas kažkoks nerealus įvaizdis. Jeigu norite emigruoti – rinkitės Europą. Nereikia jokios žalios kortos, jokių loterijų, viską galime daryti legaliai Europoje. Aš esu ne kiek Lietuvos patriotas, aš esu Europos patriotas“

Daugiau žinomų žmonių istorijų apie emigraciją galėsite pamatyti šį penktadienio vakarą 19.30 val. laidoje „KK2 penktadienis“ per LNK.