TV eteryje – Rumšų duetas
Parašė Zaliukas· April 30 2014 22:43:43
Šį penktadienį, gegužės 2 d., ryškiausias šalies kinematografo asmenybes suburs laukiamiausias Lietuvos kino renginys – apdovanojimų ceremonija „Sidabrinė gervė 2014“. Jau septintąjį kartą vykstančius lietuviškuosius oskarus nuo 18.30 val. tiesiogiai transliuos LRT.

Apdovanojimų organizatoriai Lietuvių kino akademija (LIKA) atskleidžia, kad šių metų apdovanojimų programa bus klasikinė. Programoje – operos solisto Rafailo Karpio ir KASP (Krašto apsaugos savanoriškųjų pajėgų) bigbendu, akordeonisto Martyno Levickio, seserų muzikančių Rūtos ir Saulės Rinkevičiūčių pasirodymai. Transliacijos žiūrovai taip pat išvys apdovanojimams nominuoto ilgametražio vaidybinio filmo „Santa“ garso takelį sukūrusią grupę „Makchu Pikchu“, dainuojančią aktorę Liną Rastokaitę. Renginį vesti šiemet patikėta dviem aktoriams Vytautams – tėvui ir sūnui Rumšams.

Akordeono legenda vadinamas, svarbiausiose pasaulio koncertų salėse laukiamas Martynas Levickis atskris į „Sidabrinę gervę“ tiesiai iš Londono, kur antradienio vakarą koncertuoja garsiajame „Royal Albert Hall“.

Į kieno glėbį nutūps visus metus augintos ir puoselėtos „sidabrinės gervės“? Primename, kad dėl geriausio metų filmo varžosi:

„LOŠĖJAS“, rež. Ignas Jonynas

„EKSKURSANTĖ“, rež. Audrius Juzėnas

„NESAMASIS LAIKAS“, rež. Mykolas Vildžiūnas

„REDIRECTED / UŽ LIETUVĄ!“, rež. Emilis Vėlyvis

„SANTA“, rež. Marius Ivaškevičius


Dėl metų režisieriaus titulo kovoja keturi:


Ignas JONYNAS („Lošėjas“)

Emilis VĖLYVIS („Redirected / Už Lietuvą!“)

Mykolas VILDŽIŪNAS („Nesamasis laikas“)

Audrius JUZĖNAS („Ekskursantė“)


Dėl geriausio aktoriaus apdovanojimo varžosi:


Vytautas KANIUŠONIS („Lošėjas“)

Tommi KORPELA („Santa“)

Tadas GRYN („Nesamasis laikas“)


Geriausia aktore pretenduoja tapti:


Neringa VARNELYTĖ („Vardas tamsoje“)

Oona MEKAS („Lošėjas“)

Anastasija MARČENKAITĖ („Ekskursantė“)