A.Zuoko išpažintis - apie alkoholikus tėvus ir vaikų auklėjimą
Parašė Zaliukas· February 28 2014 12:46:11
Vilniaus meras Artūras Zuokas savo veikla paneigė žinomą posakį „Obuolys nuo obels netoli rieda“. Alkoholikų sūnus viską gyvenime pasiekė savarankiškai.

Paauglystėje būsimam verslininkui ir politikui A.Zuokui yra tekę nakvoti miške, dvasinės šilumos ieškoti draugų namuose. O pažymių knygelėje po mokytojų pastabomis jis pats pasirašydavo vietoj tėvų.

„Nuo mažų dienų stengiausi įrodyti, kad galiu būti kitoks nei mano šeima“, – šįvakar „Lietuvos ryto“ TV laidoje „Kitoks pokalbis“ atviraus A.Zuokas.

Jis yra išgyvenęs sunkią vaikystę bei paauglystę. Tačiau šalia liūdnos buities vaikinas kūrė savo gyvenimą svajonėse.

Jis labai daug skaitė, stengdavosi būti panašus į teigiamus knygų herojus.

„Patirtis atnešė man sėkmę. Patirtis visada buvo didelė mano pagalbininkė. Aš savo kailiu esu patyręs, koks sunkus gali būti gyvenimas. Esu ne kartą patekęs į situacijas, iš kurių, regis, nebuvo jokių išeičių“, – pasakojo Vilniaus meras.

A.Zuoko tėvai namuose gamino samanę. Kartą norėdamas, kad jie nebegirtautų, Artūras į raugą pripylė aliejaus.

Tačiau šis ir kiti panašūs paauglio bandymai buvo tarsi kova su vėjo malūnais. Tėvai ir toliau girtavo.

A.Zuokas sakė, kad nepyksta ant tėvų ir jų nesmerkia. Tačiau jam labai gaila nuo alkoholio anksti mirusio brolio.

Tokiose šeimose užaugę vaikai paprastai atkakliai kabinasi į gyvenimą. O koks tėvas savo vaikams yra A.Zuokas? Meras neslėpė, kad savo atžalas auklėja griežtai.

„Mes galime su jais diskutuoti. Tačiau jeigu dėl ko nors susitariame, turime ir laikytis“, – kalbėjo 22 metus santuokoje su žmona Agne gyvenantis ir tris vaikus turintis A.Zuokas.

Laidos kūrėjai pakalbino ir A.Zuokienę. Moteris, be kita ko, pasakojo, kad jų šeimos namuose 10 metų nebuvo šviestuvų – kabojo tik lemputės.

„Lietuvos ryto“ TV, 19.50 val.